8 Mayıs 2016 Pazar

KABT 12.Blog Tur // Sıkı Fıkı - Emma Chase


Kitap Adı: Sıkı Fıkı
Yazar: Emma Chase
Orijinal Adı: Tamed
Seri Bilgisi: Tangled, #3
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Basım Yılı: 2016
Sayfa Sayısı: 400
Goodreads Puanı: 4.12

Puanım:


Sıkı Fıkı, Karmakarışık günlerine geri dönüyor. Fakat bu sefer tavsiyelerde bulunan ve Dee Dee'yle uğraşmak durumunda kalan tabii ki Drew değil, onun en yakın arkadaşı olan Matthew!

Eğer bu hikâyeyi daha önce duyduysanız beni durdurun. Çapkın erkek bir kızla tanışır, ona âşık olur ve tepeden tırnağa değişir. 

Epey güzel bir hikâye, değil mi? Ama bizim hikâyemiz değil. Bizimki çok daha renkli. 
Dee'yle tanıştığım an Dee'nin özel biri olduğunu biliyordum. O ise benim kendisiyle birlikte olup, sonra da onu hayal kırıklığına uğratacak bir erkek olduğumu düşündü. Aksini ispatlamamsa epey vakit aldı. Ama konu sevişme olduğunda epey ikna edici olduğum söylenebilir. 

Bu hikâyenin en güzel yanı sonu değil, o sona nasıl geldiğimiz...


Sıkı Fıkı, Karmakarışık ve Darmadağınık kitaplarının devam kitabı olarak gözükse de ilk iki kitaptan farklı olarak bu kitapta Drew ve Kate’in değil Dee ve Matthew’in hikayesini okuyoruz. Yaşadıklarından dolayı erkeklere olan güvenini tamamen yitirmiş, uzun süreli bir ilişki istemeyen Dee ile işine, arkadaşlarına ve ailesine bağlı; çapkın bir erkek olsa da ileride doğru kadını bulup bir aile kuracağına inanan Matthew arasında yaşananları okuduğumuz bu kitapta sayfaları nasıl çevirdiğinizi anlamayacaksınız bile. 

“Birini gerçekten sevebilmek için, o kişiyi tanımanız gerekir -garipliklerini, hayallerini, nelere kızdığını ve onu nelerin mutlu ettiğini bilmelisiniz. Güçlü ve zayıf yanlarını tanımalı, onu kusurlarıyla kabul etmelisiniz.”


Genelde kadın yazarlar tarafından erkek karakterlerin bakış açısından yazılan kitaplar çok hoşuma gitmez ama Emma Chase bunu çok iyi başarmış. Kitabın esprili eğlenceli anlatım tarzını ve akıcı dilini çok sevdim. Karakterlerin okuyucuyla sohbet ediyormuş gibi bir havası vardı ki bu durum da hoşuma gitti.

Kafa dağıtmalık, eğlenceli, kısa sürede bitebilecek olan Sıkı Fıkı’yı tavsiye ederim.

                     

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder